Kalafioro kepsnys su sūriu

Kalafioro (kaip ir visų kitų kopūstų!) laikantis ketogeninės mitybos galima neriboti. Priešingai nei daugybės krakmolingų ir cukringų daržovių, kalafioro niekaip nepavyks padauginti tiek, kad išeitumėte iš ketozės!

Todėl visiškai nenuostabu, kad kalafioras yra dažnas svečias ketogeninės mitybos besilaikančiųjų racione. Be to, jis ne tik yra skalsus, bet ir tinka keičiant bulves patiekalų receptuose, o aš kartais keičiu net ir ankštinius (pavyzdžiui, gamindama humusą). Taip pat iš kalafioro galima gamintis ir keto „ryžius” ar net visą risotto!

Jei kas nemėgsta kalafioro skonio ar kvapo, jį nesunkiai galima sumažinti ar visiškai panaikinti. Verdant tai padaryti sunkiau, bet man padeda virimas kokosų piene ar grietinėle skiestame vandenyje. Taip pat kalafioro specifinis skonis gerokai sumažėja ar, tiksliau tariant, pakinta kepant jį orkaitėje ar keptuvėje.

Būtent todėl didžiojoje dalyje mano receptų su kalafioru pirmiausia siūlau jį visada apkepti ir tik tuomet transformuoti į kokį nors patiekalą 🙂 Taip yra ir šįkart – bemėsio sausio proga siūlau simboliškai išbandyti išsikepti štai tokį kalafioro kepsnį su sūriu!

Ingredientai:
1 kalafioras
200 g trintų konservuotų pomidorų
200 g fermentinio sūrio
30 g kietojo sūrio
sauja šviežio baziliko
šiek tiek alyvuogių aliejaus
druskos, pipirų
žiupsnelis džiovintų čili pipirų

Kalafiorą susipjaustome poros centrimetrų storio kepsniais. Iš abiejų pusių aptepame alyvuogių aliejumi, gerai padruskiname ir papipiriname.

Sudedame ant kepimo popieriumi ištiestų kepimo grotelių ir šauname į 200 laipsnių orkaitę. Kepame 15 minučių, tuomet apverčiame ir kepame dar 15 minučių.

Per tą laiką susitarkuojame sūrius, susikapojame baziliko lapelius.

Išimame kalafioro kepsnius, aptepame pomidorais, apibarstome tarkuotu fermentiniu sūriu ir puse susitarkuoto kietojo sūrio. Šauname atgal į orkaitę, įjungiame vėjelį ir pakepame kokias 3-5 minutes iki sūris pradeda burbuliuoti.

Ištraukiame, apibarstome likusiu kietuoju sūriu, baziliakais, čili sėklytėmis.

Ir viskas – gardutėlis kalafioro kepsnys su sūriu paruoštas!

Pirkinių krepšelis