Prebiotiniai keto makaronai su shiitake grybais

Štai jums puikus receptas – prebiotiniai keto makaronai su vienais vertingiausių maistinių grybų shiitake. Kai kur apskritai shiitake grybai priskiriami ir prie medicininių, bet aš juos dedu į maistinių kategoriją, nes… jų galime įsigyti maisto prekių parduotuvėje, daržovių skyriuje 😁 Arba fasuotų maisto produktų skyriuje (kaip kad aš šiuo atveju).

Mano shiitake grybai buvo džiovinti (labai patogu – nusiperki į priekį daugiau ir nesibaimant, kad suges, laikai spintelėje), todėl prieš gamindama dar gerą pusvalandį juos pamirkiau vandenyje. Darau labai paprastai: sudedu į gilu dubenį, pripilu dubenį sklidiną vandens, o ant viršaus dar užvošiu lėkštę, kad grybai būtų pilnai po vandeniu panėrę. Taip jiems reikia mažiau priežiūros ir išbrinksta maždaug per 30 minučių.

Šiuos keto makaronus galite gaminti ir su bet kokiais kitais mėgstamais grybais, bus ne mažiau skanu, nes recepte naudojama citrinos žievelė ir rikota yra tobulas tradicinis derinys, o grybai prideda tam tradiciniam skoniui neįprastumo, kitoniškumo. Gal tik pievagrybiai receptą pagadintų, bet visi kiti grybai tikrai gali eiti į trasą.

Taip. Dabar dėl makaronų.

Mano keto makaronai (šįkart – tagliatelle) yra iš atsparaus tapijokos krakmolo ir dėl to jie yra maistas ne tik skonio receptoriams, bet ir žarnyno bakterijoms. O pamaitintas žarnynas = visokeriopai sveikas organizmas visokeriopai: esame ne tik gražesni (oda, plaukai, nagai), bet ir jaučiamės geriau (geriau miegame, turime daugiau energijos, tinkamai tuštinamės) bei nekimba visokios ligos (virš 70% imuniteto yra mūsų žarnyne).

Man visad „sveiki makaronai“ buvo kažkoks oksimoronas, bet dabar realiai taip ir yra – galima makaronus valgyti ir visiems aiškinti, kad čia praktiškai maisto papildas 😁

Mano keto makaronai (ir džiovinti shiitake grybai taip pat, beje!) yra iš lietuvių šeimos įkurtos parduotuvės honestbite.lt. Atradau šią parduotuvę vos kiek daugiau nei prieš pusmetį, bet asortimento kokybė pas juos yra kažkas tokio.

Nepamirškite, kad su kodu SIMONA15 iki rugsėjo pabaigos dar gausite ir -15% visiems produktams, kuriems nėra taikoma nuolaida.

Sveiki produktai nėra pigūs, tad tas 15% yra daug. Bet jūs ir patys žinote 😊

O dabar – labai rekomenduoju išbandyti šį greitai pagaminamą receptą!

Ingredientai:
1 pakelis keto makaronų
1 pakelis džiovintų shiitake (arba 300 g kitokių grybų)
200 g rikotos sūrio
50 g kietojo sūrio
1 citrinos žievelė
2 skiltelės česnako
didelė sauja petražolių
druskos, pipirų
alyvuogių aliejaus

Kaičiame vandenį, jam užvirus pasūdome ir dedame virti makaronus.

Į įkaitintą keptuvę pilame alyvuogių aliejų, dedame pjaustytus grybus su traiškytu česnaku, pakepiname apie 10 minučių. 

Sudedame išvirtus makaronus, išmaišome. Jei trūksta drėgmės, įpilame kelis šaukštus vandens, kuriame virė makaronai.

Tada įmaišome rikotą. 

Išjungiame ugnį, įmaišome citrinos žievelę, kapotas petražoles, kietąjį sūrį.

Papipiriname, serviruojame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *