Pirmajam sniegui iškritus žiemą skelbiu ir savo becukriame tinklaraštyje.
Dar rudenį į cinamoninę pavlovos pusnį įtaisiau mascarponę su pistacijomis ir gervuogėmis, kompanijon sustačiau rozmarino žaliaskares ir, galvojau, tikrajai žiemai atėjus reikės gaminti antrąkart: kad dailiau pavyktų, kad gražiau nufotografuočiau, kad pasidalinčiau idėja – pavlova nebūtinai vien tik horizontali „pagalvė“, nebūtinai vien tik su uogom, nebūtinai… ir dabar supratau, kad ir pavlova gali būti nebūtinai tobula.
Tad dalinuosi idėja ieškantiems, kuo žiemos saldėsių stalą puošti. Tikiu, pravers ir šventėms atėjus 🙂
Ši žieminė pavlova turi tvirtesnį už klasikinį charakterį, bet pageidaujant galima ją dar labiau nuspalvinti, pavyzdžiui, į kremą ar ant jo dedant marcipano arba papildomai suteikti romo ar migdolų aromato. Žodžiu, šalin lengvutį vasaros zefyrą, į sceną neškime žemės, sodresnius kvapus:)
Receptas:
6 kiaušinių baltymai
80 g eritritolio (ar kito saldiklio) pudros
1 a.š. cinamono
1. a.š. obuolių sidro acto
1. a.š. ksantano dervos
1 a.š. vanilės ekstrakto (jei norisi sunkesnio aromato – romo arba migdolų esencijos)
200 g mascarponės sūrio
150 ml grietinėlės
maltų pistacijų / marcipano
uogos, riešutai ar kiti dalykėliai puošimui
Pirmiausia pasiruošiame darbo įrankius. Pavlovai tinkamai baltymus išplakti pavyks tik tuo atveju, jei jie neturės absoliučiai jokio sąlyčio su riebalais. Tad net jei indai ir įrankiai švarūs, aš rekomenduoju prieš ją ruošiant darkart papildomai perplauti, nuriebalinti ir gerai nusausinti. Na, o tuomet jau kibti į darbus.
Baltymus sudedame į gilų dubenį ir pradedame plakti mikseriu vidutiniu greičiu. Pamažu, po vieną arbatinį šaukštelį vis dedame saldiklio pudrą ir kaskart plakame iki ištirpsta visos dulkės. Kai pamažu jau sudėtas visas saldiklis, toliau plakdami dedame vanilės esenciją, cinamoną, obuolių sidro actą ir galiausiai ksantano dervą. Plakame iki baltymų putos tampa standžios ir blizgios.
Pasiruošiame kepimo popierių: viduryje apsibrėžiame taisyklingą apskritimą, kurį sekdami formuosime savo pyrago pagrindą. Tam puikiai tinka koks nors puodo dangtis ar lėkštė – tiesiog apibrėžkite norimo dydžio ir tiek.
Mentele apskritime suformuojame pavlovos pagrindą. Masė bus tąsi, tad nebijokite jos formuoti kaip norisi – tiek tradiciškai plokščiai, tiek ištempiant kraštus į viršų. Disko viduryje padarome nedidelį įdubimą. Šis krateris bus skirtas kremui.
Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių karščio. Įdedame pavlovą kepti ir iškart kaitrą sumažiname iki 90 laipsnių. Kepame apie pusantros-dvi valandas. Jei nuspręsite kepti tokį kalną, kaip aš, kepti reikės ilgiau, dar bent valandą, priklausomai nuo jos pilnumo.
Išjungę orkaitę praveriame dureles ir leidžiame pilnai atvėsti (dar maždaug valanda). Tuomet išimame iš orkaitės ir ruošiame kremą.
Išplakame grietinėlę, sudedame maskarponę ir dar paplakame. Jei norisi, pasaldiname. Pusę šio kremo sudedame ant iškepusio pagrindo. Likusią pusę sumaišome su pistacijų pasta arba namuose maltomis pistacijomis ir dedame sluoksnį ant viršaus. Vietoje pistacijų galima naudoti ir marcipaną. Arba išvis nieko nenaudoti.
Ir viskas – liko tik papuošti kuo tik norisi 🙂