Dovanų idėjos!

Na pagaliau (tikrai PA-GA-LIAU!!!) prisiruošiau šiam įrašui! 

Jei savo artimoje aplinkoje turite žmonių, kurie domisi ar neseniai pradėjo keto ar low carb mitybą, o gal kažkas nusprendė pagaliau imtis keisti savo gyvenimo būdą, pradėti eksperimentuoti su sveikesnės gyvensenos rutinomis, gal net pradėjo domėtis biohakingu, keisti įpročius ar užsibrėžė didelių išvaizdos, sveikatinimosi ar panašių tikslų kitiems metams, tai aš sukūriau sąrašą dovanų idėjų, kurios gali tokį žmogų pradžiuginti, palaikyti ir paskatinti.

Jums tuo tarpu lieka lengviausia ir smagiausia dalis: tiesiog ką nors iš šio sąrašo padovanoti.

Lygiai taip pat šis sąrašas gali veikti ir „į kitą pusę“ – jei jaučiate, kad čia yra dalykų, kuriuos mielai gautumėte dovanų iš savo artimųjų, galite jiems pasufleruoti, kad tiktų šis bei tas iš Simonos sukurto dovanų sąrašėlio 😉

Šiame sąraše – mano pačios atrinkti daiktai iš amazon.de tinklapio. Nusprendžiau viską sudėti iš čia, nes pati dažniausiai būtent Amazon apsiperku dėl geresnės produktų kainos, platesnės pasiūlos ir, galų gale, greito siuntų pristatymo.

Šiame dovanų idėjų sąraše – skirtingų kategorijų, paskirčių ir kainų rėžių daiktai pradedantiems keto, low carb, sveiką gyvenseną ar biohakingą, bet tikrai tiks ir platesniam žmonių ratui.

Važiuojam!

Pradėkime nuo virtuvės kategorijos daiktų. Aš tikrai turiu kelis maisto gaminimą ir keto gyvenimo būdą palengvinančius daiktus savo virtuvėje, kuriuos ir Instagram paskyroje dažnai miniu, ir kuriuos kitiems rekomenduoju. Dažnai ir mano namuose apsilankę draugai paskui nusprendžia įsigyti vieną ar kitą prietaisą, kurį išbandė būtent pas mane. Tad žemiau – sąrašas mano virtuvės mylimiausiųjų.

Karšto oro gruzdintuvė

Ji – neabejotinai yra mano praėjusių metų Nr. 1 pirkinys. Svarsčiau apie karšto oro gruzdintuvę kurį laiką, nes su ja maisto ruoša tampa greitesnė, paprastesnė ir tikrai dažnu atveju – gardesnė. Užtrukau gruzdintuvės paieškose, nes man buvo itin svarbu, kad ji derėtų prie mano virtuvės stiliaus interjero. Nemėgstu, kai technika namuose „matosi“, jei suprantate, ką turiu omenyje. O būtent šis gruzdintuvės modelis puikiai susilieja su baltomis mano virtuvės plytelėmis, jos dizainas – minimalus, be jokių plačių juodų ekranėlių ir gausybės mygtukų.

Ši karšto oro gruzdintuvė valdoma vos vienu mygtuku-ratuku arba telefonu per mobiliąją programėlę. Taip taip, ją galima įjungti nuotoliu ar užstatyti, kad maistas būtų paruoštas konkrečiai valandai! Tai yra labai patogu, pavyzdžiui, sportuojant arba po kokio žygio lauke – prieš išeinant tereikia sudėti produktus į gruzdintuvę, o grįžus iškart laukia geras, kokybiškas ir karštas maistas.

Štai čia rasite mano turimą karšto oro gruzdintuvę.

Išmanusis virdulys

Tai – dar vienas mano virtuvei itin tikęs minimalaus dizaino modelis, o ir funkciškai šis virdulys man itin tinka. Jį valdyti taip pat galima tiek mygtuku, tiek mobiliąja programėle. Man labai aktualu tai, kad virdulys vandenį gali kaitinti keliais skirtingais (mano pačios nustatytais) temperatūrų režimais ir – taip pat svarbu – palaiko tą temperatūrą iki nėra išjungiamas arba nepraeina X kiekis laiko.

Aš kavą bei matcha arbatą ruošiu itin kruopščiai, neperplikydama nė vieno puodelio. Tad šis virdulys man tarnauja kiekvieną mielą dieną, o ir atrodo tikrai patraukliai.

Štai čia rasite mano turimą virdulį.

Netoksiški kavinukai

Tęsiant temą apie karštus gėrimus – esu savo žurnale rašiusi didelį ir išsamų straipsnį apie kavą. Pirmiausia, be jokios abejonės, yra be galo svarbu pasirinkti tinkamas kavos pupeles (ar maltą kavą – nesvarbu), kad jose nesislėptų nematomas pelėsis.

Tačiau antras, ne mažiau svarbus žingsnis, yra išsirinkti ir tinkamą kavinuką tai kavai paruošti, kad pats kavinukas per ilgus naudojimo metus netaptų toksiškas dėl jame besikaupiančių bakterijų ir pelėsių. Kavos aparatai, deja, turi didžiausią pelėsių kaupimosi savo vidinėje sistemoje riziką, kad ir kaip prabangiai jie namuose beatrodytų ar kad ir kaip patogu būtų jais naudotis. Tačiau sveikatos vardan kavos aparatų namuose reikėtų atsisakyti – jie gali būti (ir, iš mano praktikos, yra) žemo energijos lygio, prastos nuotaikos, dažno sergamumo priežastis ar bent viena iš priežasčių.

Tačiau gera žinia ta, kad yra ir daugybė netoksiškų kavinukų pasirinkimų, kurie ir gražiai atrodo namuose, ir kurie netaps mus silpninančių ar slopinančių veiksniu.

Aš pati labiausiai mėgstu Chemex kavinuką: stiklinis korpusas su vienkartiniais (bet suyrančiais) popieriniais filtrais. Jis ir atrodo labai stilingai, ir padeda pasigaminti švelnaus, bet kartu turtingo skonio kavą. Chemex kavinukui kavą reikia malti rupiau ir atrasti sau tinkamiausią kavos/vandens proporciją.

Mano naudojamą Chemex kavinuką rasite štai čia, o jam tinkančius filtrus rasite štai čia.

Antras mano mėgstamiausias būdas kavai ruošti yra V60 kavinukas: keramikinis korpusas su vienkartiniais (suyrančiais) popieriniais filtrais. Kavos ruošimo principas yra panašus kaip Chemex, tačiau gaminant V60 jau turi būti statomas arba ant puodelio, arba ant ąsotėlio, kad kava turėtų, kur subėgti.

Mano naudojamą V60 kavinuką rasite štai čia, o jam tinkančius filtrus rasite štai čia.

Ruošiant kavą Chemex ar V60 (ar bet kokiais kitais, tiesą sakant) kavinukais svarbu yra tikslumas: maltų pupelių rupumas, kavos ir vandens santykis, lėtesnis ir tolygus kavos plikymas. Kavos malūnėlio rekomendacijas rasi kiek žemiau, o štai čia rasi kavos vandens virduliuką su termometru, kokį esu įsigijusi aš. Tad jei nuspręsi dovanoti kurį nors kavinuką, apsvarstyk sukomplektuoti jį ir su šiuo virduliuku

Trečiasis mano mėgstamiausias būdas yra Aeropress kavinukas: tvirtas plastikinis korpusas su vienkartiniais (suyrančiais) popieriniais filtrais. Aeropress kavinuku kava ruošiama kitaip nei Chemex ar V60 – kava ne lėtai išsifiltruoja pati, tačiau yra oro slėgiu išspaudžiama per filtrą tiesiai į puodelį ar ąsotėlį. Šis kavinukas patogus naudoti ne tik namuose, bet ir keliaujant ar stovyklaujant, nes yra labai kompaktiškas, lengvas, o kava taip pat paruošiama labai aromatinga.

Mano naudojamą Aeropress kavinuką rasite štai čia, o jam tinkančius filtrus rasite štai čia.

Ketvirtasis mano rekomenduojamas būdas yra French Press tipo kavinukas: stiklinio, metalinio arba keramikinio korpuso su metaliniu filtru. Be jokios abejonės, paprasčiausių tokio tipo kavinukų nesudėtinga įsigyti bet kurioje buities prekių parduotuvėje, tačiau pasižvalgę po interjero parduotuves ar Amazon rasite išskirtinių, nuostabių, stilingų, charakteringų French Press kavinukų.

Skirtingai nei kas nors gali pamanyti, French Press kavinuku taip pat galima pagaminti labai skanią kavą. Svarbiausia – atitaikyti kavos ir vandens proporciją.

Keletą mano akį patraukusių kavinukų rasite štai čia, čia, čia, čia bei čia.

Ir galiausiai penktąją vietą netoksiškų kavinukų tope užima klasikinis Moka kavinukas: metalinis korpusas su metaliniu iintegruotu filtru. Šis kavinukas paprastai pagamins sodresnio skonio kavą. Moka kavinukas turi rizikos tapti toksišku, jei bus netinkamai prižiūrimas. Pavyzdžiui, jei kavos tirščiai nebus laiku išpurtomi iš filtro talpos ir palikti drėgnai bei šiltai stovėti ilgesniam laikui. Tačiau tinkamai juo rūpinantis ir išvalant po kiekvieno kavos ruošimo bei užtikrinant oro cirkuliaciją, problemų jokių nekils.

Moka kavinukų galima rasti skirtingų dydžių ir spalvų. Pavyzdžiui, štai toks arba toks.

Tam, kad kava būtų tikrai skani, ji turi būti ne tik tinkamai paskrudinta, bet ir tinkamai sumalta – pagal tai, kokiu kavos virimo būdu ją planuojame ruošti. Standartinė „tarybinė“ kavamalė tikrai niekada nebus geras pasirinkimas norint pasiruošti išties gardžią kavą. Nes kavos skonio subtilybės slypi detalėse ir tas detales tinkamas malimo rupumas ir sukuria, ir atskleidžia.

Yra du būdai tinkamai kavą susimalti – rankomis arba automatine kavamale. Kokybiška kavamalė niekada nebus labai pigi, tačiau tikrai verta šiek tiek daugiau sumokėti tiek už rankinę, tiek už automatinę kavamalę. Kokybiška kavamalė tarnaus ilgiau, mals tolygiau, tyliau ir net greičiau.

Mano naudojamą ir labai rekmenduojamą rankinį kavos malimo malūnėlį galite rasti čia.

Mano naudojamą ir rekomenduojamą itin aukštos kokybės automatinę kavamalę galite rasti čia.

Plakiklis bulletproof kavai ar matcha arbatai

Niekur nevykstu be savo plakiklio! Šis lengvutis daikčiukas gali pilnai suplakti grietinėlę, iki putų išplakti pieną (itin skanus – makadamijų!), o aš su juo kiekvieną mielą dieną plakuosi ir bulleptoof kavą ar matcha arbatą: į paruoštą gėrimą dedu šaukštelį sviesto ir MCT aliejaus, suplaku ingredientus iki vientiso gėrimo ir mėgaujuosi gardžia kremine latte.

Plakiklių taip pat galima įsigyti įvairių spalvų, formų, kokybės bei kainos kategorijos. Tikrai geras, premium plakiklio variantas yra šis.

Tačiau iš paprastesnių variantų neblogas ir štai toks.

Špižinė (ketaus) keptuvė

Tai – dar vienas būtinas virtuvės atributas, jei norisi būti tikram, kad gaminamas maistas netampa toksiškas jo ruošimo metu. Man didelis špižinių keptuvių privalumas yra tas, kad jas galima dėti ir į orkaites ar bet kokio kaitros šaltinio. Dar vienas dalykas apie šias keptuves – jose ruoštas maistas visada bus skanesnis.

Aš pati turiu porą špižinių keptuvių ir troškintuvą, bet jei reikėtų kam nors rinkti dovaną, rekomenduočiau iškart pirkti su grilio pagrindu. Tobuli steikai, krūtinėlės, daržovės – tik fantazijos turėkite!

Mano rekomenduojamą grill ketaus keptuvę rasite čia.

Greitpuodis

Ir paskutinė rekomendacija bei dovanos idėja virtuvės kategorijoje – greitpuodis. Greitpuodyje per pusvalandį galima pasiruošti gardžiausią pasaulyje troškinį ar mėsą, tačiau aš dažniausiai jį naudoju naminiam kaulų sultiniui virti. Vos keletas valandų, o efektas – lyg virus parą laiko. Greitpuodis padeda efektyviau iš kaulų ištraukti visus reikalingus mikroelementus ir mineralus, kad galėtumėm didžiuotis išsivirę ne tik skanų patiekalą, bet ir tikrų tikriausią papildą bei gyvybės eliksyrą.

Štai čia yra greitpuodis, tinkantis visiems viryklių tipams, įskaitant ir indukcinę viryklę, tad tikrai neprašausite su dovana.

Sunkiai Lietuvoje rastumėte didesnį kokybiško miego advokatą už mane. Stengiuosi daug komunikuoti apie kokybiško miego svarbą ir rutinas – apie tai daug rašau savo žurnale, pasakoju Instagram paskyroje. Tad nusprendžiau miegui sukurti ir atskirą dovanų idėjų kategoriją.

Jei turite žmogų, kuriam linkite ilgų sveikatos, prduktyvumo ir geros nuotaikos metų – dovana, susijusi su kokybišku miegu, bus tai, kas tiks labiausiai.

Akių uždangalas

Net ir nedidelis šviesos šaltinis (pavyzdžiui, gatvės lempa ar nuo į kiemą įvažiuojančių automobilių sklindanti šviesa) naktį akimirksniu sutrikdo miego hormono melatonino gamybą. Tyrimai yra atskleidę, kad šviesos receptoriai suveikia šviesai patekus ant bet kokio kūno plotelio (eksperimentuota su dviejų eurų monetos dydžio šviesos šaltiniu pvz. vidinėje kelio pusėje) ir melatonino gamyba iškart krenta, tačiau jautriausia vieta šviesai vis tiek lieka mūsų akys, kurios į šviesą reaguoja net ir užsimerkus.

Tad jei neturite galimybės aklinai užtamsinti miegamojo langų (itin tankiomis šviesai nepralaidžiomis užuolaidomis ar žaliuzėmis), tuomet mažų mažiausiai verta pasirūpinti akių uždangalu, kuris tausos jūsų miego sveikatą, o iš paskos – ir viso organizmo fizinę bei psichologinę sveikatą.

Yra daugybė kriterijų, pagal kuriuos galima rinktis akių uždangalus miegui. Aš esu atrinkusi kelis: šilkinis čia, sunkus, papildomai atpalaiduojantis čia bei vėsinantis arba šildantis čia.

Saulėteko ir saulėlydžio lempa

Mūsų produktyvumas ir net hormoninė sveikata stipriai remiasi į skirtingą šviesos spektrą, kurį mes patiriame per visą dieną, skirtingu paros metu. Šviesos spektras, su kuriuo susikūrė ir evoliucionavo žmogaus organizmas, yra natūralios dienos šviesos spektras. Šviesa ryte, dieną ir vakare skiriasi, o tai, kokiame aukštyje ir kokią šviesos spalva yra mums bundant bei einant miegoti, gali vaidinti kertinę rolę ir produktyvumo rutinoje, ir miego kokybės paieškose.

Nors aš balsuoju už tai, kad miegamajame nebūtų absoliučiai jokio šviesos šaltinio, tačiau kaip vienas iš geresnių kompromisinių variantų gali būti saulėtekio ir saulėlydžio funkcijas turinti lempa su sąlyga, kad einama miegoti ir keliamasi taip pat yra tinkamu laiku. Ji imituoja natūralų šviesos spektrą, o kadangi mūsų organizmas iškart į spektrą reaguoja, tad toks paprastas dalykas kaip lempa gali būti ne tik įdomus namų prietaisas ar interjeto detalė, bet ir realiai miegui bei visai sveikatai naudingas įrankis. Ypač – žiemą, kai šviesos apskritai turime mažiau.

Aš esu atradusi štai šią paprastą lempą.

O iš premium klasės būtų ši.

Sunki antklodė

Ieškantiems būdų pagerinti miegą turiu dar vieną idėją – sunkią antklodę. Tai yra įdomus ir moksliškai pagrįstas daiktas, padedantis kūnui nurimti ir geriau įmigti. Jausdamas didesnį svorį mūsų organizmas labiau atsipalaiduoja, įsijungia saugumo, raminimo signalai. Sunki antklodė gali būti naudojama ir siekiant geriau kontroliuoti depresiją ar nerimo sutrikimą, o ne tik bandant pagerinti gebėjimą greičiau užmigti ir giliai miegoti.

Sunkių antklodžių taip pat galima rasti įvairių prekių ženklų ir dydžių. Man patinkančią 7kg svorio sunkią antklodę su OEKO-TEX sertifikatu (asmenims iki 65 kg svorio) galite rasti štai čia.

O 9kg svorio anklodę (asmenims iki 80 kg svorio) galite rasti čia.

Žąsų pūkų antklodė

Yra dalykų, kuriuos išbandžius nebegrįšite atgal prie jokių kitų. Vienas tokių namų, miego ir sveikatos atributų yra žąsų pūkų antklodė.

Priešingai nei kai kurie mano, pūkai yra skirti ne vien žiemai, kai ieškome daugiau šilumos ir jaukumo. Žąsų pūkų antklodės yra pats geriausias pasirinkimas, kokį galite padaryti rinkdamiesi patalus, nes tai yra natūralus, itin laidus orui, prie kūno temperatūros ir poreikių prisitaikantis pluoštas, po kuriuo lygiai taip pat gerai išsimiegosite ir žiemą, ir vasarą. Šalia kitų privalumų sapnams ir sveikatai, žąsų pūkų antklodė yra ir hipoalerginė.

Mano rekomenduojamą žąsų pūkų antklodę rasite čia.

Knyga „Why We Sleep“

Jei daiktai nebūtinai bus TAS dalykas, paskatinantis ieškoti naujų būdų bei kelių miego kokybei pagerinti, tai ši knyga neabejotinai gali sujudinti įsitikinimus apie tai, kokią milžinišką reikšmę žmogaus gyvenimui (ir, deja,  mirčiai) turi prastas ir kokybiškas miegas.

Knygų apie miegą esu skaičiusi ne vieną, tačiau šią galiu vadinti būtinąja literatūra tiems, kas domisi ne tik miegu, bet ir savo sveikata apskritai. Arba dar domėtis nepradėjo. Autorius mokslinius dalykus pasakoja labai paprasta ir suprantama kalba, pasitelkdamas daugybę pavyzdžių, praktikų ir patarimų.

Jei ši knyga neįkvėps ieškoti būdų skirti daugiau dėmesio savo miegui, aš nežinau, kas gali padėti 🙂

Knygą rasite čia.

Knyga „Superhuman“

Mano labai mėgstamas Dave Asprey yra laikomas biohakingo tėvu – būtent jo dėka atsirado terminas, temos laukas ir net atskira biohakingo industrija.

Ne tik su biohakingu, bet ir su sveika gyvensena plačiąja prasme (t.y. ne tik mityba, miegu ir judesiu, bet ir aplinka, daiktais, kosmetika, chemija etc.) galima lengvai papulti į būseną, kai informacijos atrodys tiek daug, jog apims elementarus veikimo paralyžius, o sąmonė užduos klausimą: jei iš tiesų pakeisti galiu tik labai mažytę dalelę, ar verta tą pokyti daryti apskritai? 

Tačiau šalia visų keistų, retų ir sunkiai įperkamų praktikų Dave savo knygoje pateikia ir maksimaliai daug visiškai paprastų, mažai kainuojančių ir kasdienoje lengvai įgyvendinamų priemonių sveikesniam kūnui, aštresniam protui, geresnei savijautai ir jaunesnei išvaizdai. Taip pat dalinasi ir papildų rutinomis.

Nors dažnu atveju Dave turinys labiau tinka pažengusiems, nes bazinių dalykų nebeaptarinėja, tačiau ši knyga tiktų ir norintiems pradėti savo pažintį su savo kūnu ir biohakingu. 

Knygą įsigyti galima čia

Knyga „Carnivore code“

Mane carnivore mitybos tema domėtis įkvėpusi knyga: Paul Saladino „The Carnivore Code“ 

Stora, itin smulkiu šriftu parašyta tarsi Biblija, ši knyga apima įvairiausius carnivore mitybos aspektus: žmogaus (ir augalų!) evoliuciją, mūsų organų vystymąsi ir poreikius, enciklopedinio lygio informaciją apie maistines medžiagas gyvūninės ir augalinės kilmės maisto produktuose, maisto pavyzdžius, plataus raciono argumentus, o galiausiai – net ir etinius bei aplinkosauginius klausimus, kurie ko gero kiekvienam sukirba, kai reikia prisipažinti, kad „esu mėsėdis“. 

Mano aplinkosauginius nuogastavimus, beje, ši knyga labai nuramino, nes tikrai jausdavausi blogai įsivaizduodama, kad prisidedu prie Žemės ekosistemos niokojimo ir klimato kaitos. Tačiau paanalizavusi skaičius supratau, kad anti-mėsos judėjimai nuo pat pradžių buvo paremti selektyviais duomenimis. 

Knygą įsigyti galima čia.

Knyga „Outlive: The Science and Art of Longevity”

Ilgaamžiškumas yra ne apie metų kiekybę, bet apie jų kokybę. Knygos autorius dr. Peter Attia yra vienas iš progresyviausių ir įžvalgiausių žmonių modernaus požiūrio į sveikatą, biohakingo ir ilgaamžiškumo industrijose. Svajojęs tapti gydytoju ir realiai dirbęs chirurgu onkologijos srityje jis kiekvieną dieną matė sveikatos sistemos trūkumus ir sistemines tradicinio gyvenimo būdo spragas. Supratęs, kad didesnį pokytį sukurs išėjęs iš darbo, jis pakeitė savo profilį ir dabar šalia visų savo veiklų tiesiogiai su klientais, Peter intensyviai komunikuoja ir edukuoja apie sveikatos ir ilgaamžiškumo praktikas.

Tai gali būti viena vertingiausių knygų tiek pradedančiajamm, tiek pažengusiam!

Knygą įsigyti galima čia.

Mėlyną šviesą blokuojantys akiniai

Kiek aukščiau rašiau apie šviesos spektrą ir kokią milžinišką įtaką skirtingas šviesos spektras skirtingu paros metu turi ne tik mūsų miegui, bet ir bendrai bei hormoninei sveikatai, produktyvumui, gebėjimui susikaupti tada, kai to reikia.

Vienas iš mano nuolat kartojamų patarimų: jokios dirbtinės baltos, violetinės ar melsvo spektro šviesos nuo pietų. Siekiant geresnio miego ir sveikatos pasikeisti lemputes į šiltus atspalvius tikrai nėra neįprasta, o jei vakare labai norisi žiūrėti į ekraną arba jei žinote, kad būsite ryškioje dirbtinėje (pvz. biuro ar parduotuvės) šviesoje, jos neigiamą poveikį galima sumažinti tiesiog nešiojant akinius, visą šviesą paverčiančią į gelsvą spektrą. Suprantu, kad pradžioje tai gali skambėti keistai, tačiau ieškant geresnės sveikatos ir aukštesnio produktyvumo tikrai verta tokio tipo akinius turėti. Man beje tokio tipo akinius patinka nešioti apsiniaukusią dieną – pagerina ne tik vaizdą, bet ir nuotaiką.

Akinių būna gana įvairių formų (yra ir dėvimų ant įprastų akinių). Man patinkantys ir geros kainos variantai yra šie, šie ir šie akiniai.

Šviesos terapijos lempa

Ar žinote, kad tinkama šviesa ryte yra gerokai efektyvesnis produktyvumo įrankis už kofeiną? Pakaks vos apie dešimt minučių pabūti intensyvioje šviesoje per pirmąją valandą nuo pabudimo ir žvalumas šaus į naujas aukštumas.

Lempų galima rasti labai įvairių, bet man visai patinka ši.

Sausas šepetys kūnui

Apie limfinę sistemą esu rašiusi išsamų straipsnį savo žurnale. Be jokios abejonės, tinkamai funkcionuojančiai sistemai įtakos turi daugybė faktorių – tai, ką valgome, kuo prausiamės ir tepamės, kokius nešiojame drabužius, kokius audinius ir medžiagas renkamės savo namams ar biurui, kiek esame fiziškai aktyvūs ir t.t.

Gerai veikianti limfinė sistema užtikrina, kad organizme cirkuliuoja kaip įmanoma mažiau toksinų ir imuninių atliekų. Galų gale, be efektyviai veikiančios limfinės sistemos ir imuninė sistema negali gerai veikti, tad norėdami būti sveiki privalome ja papildomai rūpintis.

Vienas iš mano pačios labai mėgstamų ritualų yra kūno masažas sausu šepečiu. Masažuoti reikia limfos tekėjimo kryptimi (schemų tikrai nesunkiai rasite internete paieškoję informacijos apie limfodrenažą).

Mano rekomenduojamas sausas šepetys kūnui yra šis.

Masažinis kilimėlis

Masažas ir akupunktūra yra visai neblogas „tinginių sportas“. Labai negražiai čia pasakiau, ypač turint omenyje, kad masažus be galo mėgstu ir dar ką tik apie limfinę sistemą užsiminiau, bet tikiuosi, kad interpretavote mano pasakymą tinkamai: tai yra labai nesudėtingas ir net „pasyvus” būdas pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Dažniausiai tokie dygliuoti masažiniai kilimėliai būna naudojami siekiantiems sumažinti skausmus, tačiau jie tinka tikrai ne vien ieškantiems gydymo taktikų, bet ir prevenciškai, ir bandant stiprinti visokeriopą savo sveikatą, nes jie, naudojant tiesiog savo kūno svorį, gerina veninę kraujotaką, padeda gerinti bendrą organizmo tonusą, padeda atsistatyti po fizinio krūvio, gerina miegą.

Man patinkantį masažinį kilimėlį galite rasti štai čia.

Masažuoklių rinkinys

Itin naudingas ir pravartus daiktas tiek judantiems reguliariai, tiek tiems, kurie po ilgo laiko pradėjo tai daryti ir dabar kūnas dėl to patiria papildomą stresą. Aš rekomenduoju pirkti iškart masažuoklių rinkinį, kadangi perkant kurį nors vieną jis bus funkciškai ribotas. Tuo tarpu visas rinkinys užtikrins tiek visapusį masažą ir dar bus galima skirti papildomo dėmesio konkrečioms sritims (pvz. skaudančiai nugarai ar atskiriems raumenims).

Su šiais masažuokliais galima tiek gerinti savo mobilumą, tiek atpalaiduoti raumenis po treniruočių, kad juos mažiau maustų kitą dieną. Šie masažuokliai yra mūsų papildoma pagalba kūnui atsistatyti ir su mažesne įtampa pradėti ar užbaigti dieną.

Mano rekomenduojamą masažuoklių rinkinį rasite štai čia.

Ledo vonia

Geresniam miegui, produktyvumui, fiziniam ir psichologiniam atsparumui, net viršsvorio metimo kelionei šaltis yra nepamainomas dalykas. Svarbu keli dalykai: kas jis būtų tikrai šaltas, kad būtų kontroliuojamas ir kad būtų visaapimantis.

Šaltas dušas neduos tokio gero efekto, kokį gali suteikti ledo vonia. Ir nors prabangą įsirengti ledo vonią namuose turime tikrai ne kiekvienas, tačiau štai tokią – „nešiojamą“ ledo vonią tikrai galima turėti nepriklausomai nuo to, kur ir kaip gyvename ar keliaujame.

Jei savo aplinkoje turite žmogų, kuris vis garsiai pasvarstydavo apie eksperimentus su šalčiu, o gal tiesiog patys norite pakviesti drauge eksperimentuoti, drąsiai rinkitės štai tokį patogų ledo vonios variantą.

Mano rekomenduojamą ledo vonią įsigyti galite štai čia.

Išmaniosios kūno svarstyklės

Mūsų kūnas yra kur kas daugiau nei kilogramai. Siekiant ilgaamžiškumo ar tiesiog geresnės savo išvaizdos verta suprasti tai, kokia yra mūsų kūno kompozicija – kiek kūno masės iš tiesų sudaro riebalai, o kiek – raumeninė kūno masė. Tai reikalinga tam, kad galėtumėm sekti ne tiek pačius kilogramus, kiek kūno kompozicijos pokytį – kaip kinta kūno riebalų ir raumenų santykis, nes dažnai kilogramų skaičiai nėra pakankamai išsamus duomuo.

Išmaniąsias svarstykles sujungus su programėle mobiliajame telefone galima grafiškai matyti savo progresą, detalius kūno kompozicijos duomenis ir net rekomendacijas gyvenimo būdui. Tad jei jūs ar kas nors jūsų aplinkoje nusprendė leistis į sveikesnės kasdienybės ir dailesnių kūno linijų kelionę, kokybiškos išmaniosios svarstyklės toje kelionėje tikrai bus geras pagalbininkas ir motyvatorius.

Mano rekomenduojamas išmaniąsias svarstykles, kurias aš naudoju kartu su programėle, galite rasti štai čia.

Išmanus apimčių matuoklis

Tęsiant temą apie kūną – viršsvorio metimo kelionėje itin svarbu yra stebėti kūno apimtis, kadangi bendras kūno svoris kartais nerodo tiek progreso, kiek jo jau pasiekta iš tiesų. Visgi tiksliai išsimatuoti savo kūną nėra lengva užduotis ir progresą sekti sudėtinga gali būti dar ir dėl to, kad kiekvienas matavimas yra sabotuojamas mūsų paklaidų. Ir vienais kartais tai gali būti vos vienas centimetras, tačiau kitais – net ir keli.

Šitos rizikos galima išvengti kūno apimtis matuojant išmaniais kūno apimčių matavimo prietaisiukais, pavyzdžiui, štai tokiu matuokliu, kurį įsigyti galima čia.

Ketonų matuoklis

Pradėję ketogeninę mitybą ieško ženklų, rodančių, ar ketozė jau pasiekta, ar dar ne. Tikrai esu pasakojusi, kad toli gražu ne visi matuokliai yra tikslūs ar naudingi, tačiau tie, kurie parodo ketonų lygį būtent kraujyje (ne šlapime ar iškvepiamame ore), visada bus patikimiausi.

Tad ketogeninės mitybos pradžioje siekiant suprasti, ar jau esate ketozėje, o gal įsivažiavus į ketogeninę mitybą tiesiog norisi pasitikrinti, kiek ir kokio maisto ketozę nutraukia arba per kiek laiko sugebate atgal į ją sugrįžti, galite pasitelkti ketonų matuoklį. Tai bus gliukozės matuoklis su specialiomis ketonams skirtomis juostelėmis.

Matuoklį su ketonų juostelėmis įsigyti galite čia.

Gliukozės matuoklis

Kokią įtaką gliukozės lygiui kraujyje turi geras arba prastas miegas? Stresas? Sportas? Konkretūs maisto produktai?

Nors aukščiau esantis matuoklis su gliukozei skirtomis juostelėmis parodys ir gliukozės kiekį kraujyje, tačiau biohakingo ir ilgaamžiškumo kelyje toks matavimas dažnai bus bevertis ir daug daugiau informacijos suteiks realus, nuolatinis gliukozės lygio ir šuolių matavimas stebėjimas.

Tą padaryti galima su nuolatinio stebėjimo gliukozės matuokliais (angliškai CGM – continous glucose monitor). Dažnai tai nebus pats pigiausias sprendimas, tačiau pats efektyviausas – tikrai. Ir siekiant geresnės sveikatos bei maksimalaus produktyvumo toks matuoklis išties bus geras pradedančiojo biohakerio pagalbininkas, duomenis rodantis čia ir dabar, tad čia ir dabar leidžiantis koreguoti ir elgseną. Mano manymu tai – ir viena įdomiausių dovanų pradedančiajam biohakeriui.

Nuolatinio stebėjimo gliukozės matuoklį įsigyti galima čia.

Išmanusis laikrodis

Mano geresnio miego, efektyvesnių treniruočių bei atsistatymo kelionėje pats pagrindinis ir nepamainomas kompanjonas be jokios abejonės buvo ir yra išmanusis laikrodis. Biohakingas įmanomas tik turint tikslius duomenis – aiškius skaičius, kuriais remdamiesi galime priimti sprendimus, keisti savo įpročius ar būdą, kaip darome dalykus.

Su tinkamu išmaniuoju laikrodžiu galime stebėti (ir dėl to – reguliuoti, kontroliuoti, adaptuoti) savo reakciją į stresorius, gerinti miegą, planuoti treniruotes ir polsį, fizinį aktyvumą, laikytis darbo-poilsio režimo ar meditacijos rutinų.

Aš jau daugiau nei dešimtmetį neįsivaizduoju savo kasdienybės be išmaniojo laikrodžio tiek dieną, tiek naktį – jis suteikia daugybę duomenų apie mus pačius, kurių negalėtumėm užfiksuoti jokiu kitu būdu.

Šiandien išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas yra nežmoniškai platus. Rinktis galima pagal įvairiausius kriterijus. Pradedant nuo specifinio poreikio (pvz. sportui ar darbui), kainos kategorijos, suderinamumo su turimu mobiliuoju ar išvaizdos. Jei tai bus vienas iš pirmųjų išmaniųjų laikrodžių, aš rekomenduočiau du į kokybinius duomenis linkusius prekių ženklus: Coros (mano dabartinis pasirinkimas) arba Fitbit (ko gero vienas populiariausių pasirinkimų – toks buvo ir mano pirmasis).

Mano rekomenduojamą ir pačios naudojamą Coros išmanųjį laikrodį įsigyti galima čia.

Mano rekomenduojamą Fitbit išmanųjį laikrodį įsigyti galima čia.

Papildų dėžutė

Nesusiplanuosi – nepadarysi. Ir tai galioja ne tik darbams, bet ir daugybei kitų gyvenimo sričių, įskaitant ir papildus. Aš pati ne kartą esu pastebėjusi, kad jeigu iš anksto nesusidedu papildų visai savaitei į priekį, tai tikrai bus dienų, kai išgersiu ne visus arba neišgersiu apskritai. Nes norint, kad kažką darytumėm nuolat, turime sau padėti tai padaryti maksimaliai patogiai ir efektyviai, kad tai nereikalautų papildomo laiko (pvz. atidarinėti stalčių ir po vieną piliulę išiminėti iš pakuotės kaskart, kai prireikia ją išgerti).

Aš labai mėgstu papildų dėžutes. Naudoju jas jau daugybę metų, esu turėjusi daugybę skirtingų modelių. Man labiausiai pasiteisina tos, kurios yra iškart visai savaitei į priekį ir kurios turi atskirus skyrelius (rytas / vakaras arba rytas / diena / vakaras). Tokio tipo dėžutės labiausiai taupo laiką, nes galima iškart sugrupuoti papildus, kuriuos galima gerti vienu metu – nereikia krapštyti po vieną piliulę iš krūvos. Papildomas privalumas – jei dėžutės skyreliai nepralaidūs šviesai, nes kai kurie papildai yra itin jautrūs ir praranda savo efektyvumą būdami šviesoje.

Šiuo metu turiu trijų skirtingų tipų papildų dėžutes, o toliau sudedu nuorodas į man labiausiai pasiteisinusias ir patikusias: šai tokia, tokia, tokia bei tokia

Elektrinis dantų šepetėlis

Pirmąjį elektrinį dantų šepetėlį gavau dovanų prieš bene penkiolika metų. Tuokart prie jo nepripratau – būdavo sudėtinga rasti įsigyti galvučių, bet to, jį reikėdavo laikyti į elektros lizdą įkištoje krovimo stotelėje, kas man tiesiog vonioje buvo nepatogu.

Šiandien nebėra priežasčių nenaudoti elektrinio dantų šepetėlio. Juo dantys išvalomi kur kas kruopščiau ir efektyviau. Dantų sveikata taip pat vaidina didžiulę ir svarbią rolę mūsų bendroje sveikatos grandinėje – burna yra tobula terpė bakterijoms ir uždegimams, o susidūrus su dantų problemomis tai brangiai atsieina ir finansiškai, ir morališkai. Jau nekalbant apie tai, kad burnos bakterijų kolonijų pokyčiai turi įtakos ir visai likusiai mūsų sveikatai.

Tad šiandien pati esu elektrinių dantų šepetėlių fanė ir ambasadorė – rekomenduoju visiems, su kuo kalbamės apie dantų ir burnos higieną. Ir tikrai nebūtina pirkti brangius dantų šepetėlius – yra net labai įperkamų ir patrauklių elektrinių dantų šepetėlių, kurie puikiai atliks savo darbą. Ir bus nuostabi dovana tiek sau ar savo šeimai, tiek kitam žmogui.

Aš šiuo metu naudojį štai tokį elektrinį dantų šepetėlį ir esu be galo patenkinta.

Ergonomiška pagalvė daug sėdintiems

Tai – neabejotinai vienas labiausiai mane nustebinusių daiktų praėjusiais metais. Gavusi tokią dovanų prieš savo kelionę į Maroką (dabar jau – nebe į Maroką :D) nusprendžiau visgi ją išbandyti ir pasiimti su savimi. Aš esu nustebusi, kaip toks nedidelis dalykas kaip pagalvėlė kardinaliai pakeitė mano vairavimo patirtį. Paprastai po pilnos dienos vairavimo man skaudėdavo nugarą bei pečių juostą. Su šia pagalvėle net po visos savaitės vairavimo nugara nesuskaudo nė karto.

Po šios patirties rekomenduoju ją visiems daug sėdintiems: dirbantiems ar besimokantiems prie stalo, daug vairuojantiems, sėdintiems kasoje ir pan. 

Aš turiu štai tokio tipo pagalvėlę, ją įsigyti galite čia arba čia.

Galiausiai, kad būtų daugiausiai naudos iš šio įrašo, nusprendžiau pabaigoje įdėti ir nuorodas į keturias elektronines parudotuves, kurių produktus ir prekių ženklus per naudojimo metus pamilau ir kuriuos renkuosi iš viso gausaus asortimento rinkoje. Visose žemiau esančiose elektroninėse parduotuvėse galite apsipirkti su nuolaida pasinaudoję mano nuolaidos kodais, tad žymiu šią įrašo dalį kaip reklamą, nors iš tiesų nė su vienu iš žemiau esančių prekių ženklų nesame susitarę, kad jie bus minimi tarp dovanų rekomendacijų šiame įraše 🙂

MEDICININIAI GRYBAI: fungimed.lt

Medicininius grybus naudoju kiekvieną mielą dieną. Kiekvienas grybo ekstraktas tarnauja skirtingam tikslui: ramybei, produktyvumui ir protinei veiklai, atsparumui, greitesniam atsistatymui ir t.t. Medicininius grybus Lion’s Mane, Reishi, Shiitake, Chaga ir Cordyceps naudoju trečius metus ir ko gero esu pati ištikimiausia jų ambasadorė Lietuvoje.

Medicininiai grybai yra tokie veiksmingi, kadangi savo DNR jie yra labiau panašūs į žmogų nei į augalą. Tai reiškia, kad medicininių grybų veikliosos medžiagos gerai sutampa su žmogaus organizme esančiais receptoriais.

Anksčiau medicininius grybus pirkdavau iš užsienio elektroninių parduotuvių, tačiau Lietuvoje atsiradus Fungimed prekės ženklui perku tik iš jų. Mano manymu, tai vis dar yra vienintelė elektroninė parduotuvė, galinti garantuoti prekiaujamų medicininių grybų kokybę, itin kruopščiai atsirenkanti tiekėjus ir gerbianti pirkėją, skirianti laiko kokybiškam edukaciniam turiniui. Be to, dalis Fungimed pelno keliauja nepelno organizacijai „Sengirės fondas”, tad pirkdami iš jų prie fondo veiklos prisidedame ir mes.

Fungimed.lt galite įsigyti visą medicininių grybų ekstraktų asortimentą skystu arba miltelių pavidalu. Taip pat galite įsigyti ir pavienius ekstraktus, jei komplektams dar jaučiatės nepasiruošę. Apsipirkdami suvedę kodą „Simona10” gausite -10% nuolaidą.

CBD EKSTRAKTAI: GoGreenHemp.lt

Neabejotinai vienas veiksmingiausių būdų suteikti gyvenimui daugiau ramybės, balanso, pagerinti savo miegą, sumažinti uždegimus ar skausmus, valdyti nerimo sutrikimus ir depresiją, net padėti sudirgusiai odai greičiau gyti yra CBD ekstraktai.

O apsipirkdami per mano unikalią nuorodą automatiškai gausite NET -15% nuolaidą! Tai itin reta proga įsigyti CBD ekstraktų pigiau.

GoGreen Hemp elektroninėje parduotuvėje rasite CBD ekstraktų lašiukus ir CBD kremus. Dėl Lietuvoje galiojančio reguliavimo gamintojai / platintojai privalo nurodyti, kad CBD ekstraktus vartoti reikia išoriškai (tepti and odos), tačiau, kaip ir visi kiti, aš juos naudoju taip, kaip yra veiksmingiausia – lašinuosi po liežuvių prieš miegą, jei noriu giliau ir ramiau miegoti, arba įsilašinu į kavą, jei nebeturiu kavos be kofeino, bet noriu išvengti nemalonaus kofeino poveikio (dirglumo, patankėjusio širdies ritmo ir t.t.). Beje, apie tai, kodėl CBD veikia esant miego sutrikimams, esu rašiusi čia.

ŠVARŪS KETO PRODUKTAI: honestbite.lt

Honestbite.lt produktus išbandžiau vos tik jų elektroninei parduotuvei atsidarius ir nuo pat pirmo bandymo esu šios parduotuvės ištikima fanė bei klientė. Nuoširdžiai – tai yra numeris vienas pasirinkimas visiems, kurie laikosi ketogeninės, mažaangliavandenės mitybos ar tiesiog rūpinasi perkamų maisto produktų sudėtimi.

Šią parduotuvę taip pat dedu prie rekomendacijų dovanoms, nes galima sukomplektuoti labai malonią dovanėlę iš skirtingų produktų žmogui, kuris jau laikosi ar dar tik planuoja pradėti laikytis ketogeninės ar mažaangliavandenės mitybos.

Pavyzdžiui, dovanų rinkinyje gali atsidurti itin aukštos kokybės C8 MCT aliejus (apie MCT aliejų daugiau rašau čia), avokadų bei alyvuogių aliejai (taip pat mano mėgstami yra šie graikinių riešutų bei skrudintų sezamų aliejai – retesni skoniai juk taip nuostabiai tinka dovanoms!), geriausios įmanomos sudėties majonezas, įvairiausių makaronų (pavyzdžiui, šių), geros sudėties krekerių (labai gardūs migdoliniai arba traškūs čija sėklų), taip pat neįtikėtinai skanus yra šis šokoladinis riešutų kremas arba visada pravartu turėti ir batonėlių. Tiesiog imkite ir sukomplektuokite sveikų ir kokybiškų keto / low carb produktų krepšelį ir įteikite jį pokyčiams pasiryžusiam žmogui.

Šioje parduotuvėje asortimentas yra itin platus, o jei suvesite kodą „Ketokodas”, gausite papildomą -10% nuolaidą visam krepšeliui.

MAKADAMIJOS – KETO TINKAMIAUSI RIEŠUTAI: macadamianutfarm.lt

Etiškas, lėtas, dėmesingas prekės ženklas Macadamianutfarm.lt yra ta vienintelė elektroninė parduotuvė, iš kurios verta pikrti makadamijų riešutų produktus: gliaudytus ir negliaudytus riešutus, riešutų kremus ir makadamijų pieno gėrimus (yra trijų rūšių, du iš jų tinkami keto).

Iš visų riešutų makadamijos yra keto mitybai tinkamiausias riešutų pasirinkimas ne tik dėl jų riebalų / angliavandenių proporcijos, bet ir dėl maistingumo – makadamijos yra vieni vertingiausių riešutų, kokius galime įsigyti.

Makadamijoms itin svarbu yra jų kilmė, tinkamas apdorojimas ir transportavimas. Deja, paprastose maisto prekių parduotuvėse nei kokybiškų, nei skanių makadamijų riešutų nėra. Kiek pirkau, tiek makdamijų skonis kaip muilo, kai tuo tarpu iš tiesų makadamijos yra skanūs, skalsūs, salstelėję riešutai, nepaliekantys abejingų, jei tik jie pasirenkami iš tinkamo tiekėjo.

Šią savaitę pastebėjau, kad Macadamianutfarm.lt šventiniam laikotarpiui sukūrė ir dovanų rinkinius, dėl to ir sumaniau juos taip pat įdėti į šį dovanų idėjų sąrašą. Tai gali būti puiki dovana ne tik žmogui, kuris laikosi ar ketina pradėti laikytis keto mitybos, bet ir bet kam iš artimųjų, draugų ar kolegų.

Su Macadamianutfarm.lt esame sutarę, kad turiu savo slaptą kodą „KETOKODAS15”, suteikiantį -15% nuolaidą apsiperkant bent už 15 eurų (nuolaida netaikoma nuolaidiniams produktams). Kol kas šio kodo dar niekur nekomunikavau, tad sveikinu, jei skaitai – gauni išskirtinę galimybę kokybiškų riešutų ir riešutų produktų įsigyti gerokai pigiau!

Pirkinių krepšelis