Grybų ekstraktų papildai

Iki šio rudens medicininius grybus tyrinėjau tik teoriškai. Kažkaip visad būdavo smalsu, bet nedrąsu išbandyti juos pačiai – gal čia ta mažiau pažinta organika lėmė, kad buvau juos apsupusi mistika? O gal kažkur pasąmonėje priskirdavau nepažintam šamanizmui? O gal pergyvenau, kad jei grybai, tai būtinai bus haliucinogeniniai? 😁

Dabar jau net nebeturiu tam rezervuotam tyrinėjimui paaiškinimo, nes prisiruošiau išbandyti kelių tipų grybų papildus ir, kaip ir žadėjau prieš mėnesį dar tik pradėdama savo eksperimentą, pasidalinsiu savo įžvalgomis su jumis.

Baimės skraistę nuo grybų man pamažu per pastaruosius metus nutraukė bičiulė Aurelija Plūkė, kurianti fantastinį insta-tinklaraštį (dabar – jau ir Facebook grupę „Mikologika“) apie grybų pasaulį ir vedanti pažintinius „pagrybavimo” pasivaikščiojimus. Ji taip pat buvo viena iš nedaugelio žmonių mano rate, vartojančių grybų Lion‘s Mane papildus. Aurelija yra tankus kokybės ir aukštų standartų filtras, tad žinojau, kad grybų papildai bus tikrai verti dėmesio.

Kaip tik vakar pamačiau ir jos komentarą apie tai, kad grybai yra labiau panašūs į gyvūnus (t.y. mus, žmones) nei augalus, todėl ir jų veikliosios medžiagos dažnai labai tinka mūsų organizmams: atstatyti, gydyti, stiprinti.

Na o kadangi dar ir gyvenu su biohackeriu-mėgėju, tai prasitarusi jam, kad norėčiau išbandyti grybų papildus, sulaukiau didžiulio palaikymo. Iš reakcijos ir pasipasakojimų iškart supratau, kad noriu grybų papildus išbandyti kuo greičiau 🤓

Iš plataus užsienio elektroninėse parduotuvėse rasto papildų asortimento išsirinkau keletą grybų ekstraktų papildų ir jau kitą savaitę turėjau juos namuose, su smalsumu skaitinėjau, atidarinėjau, tyrinėjau. Savo pirmai pažinčiai su grybų papildais pasirinkau Reishi, Chaga ir Cordyceps grybų miltelius, o šalia pasiėmiau ir kompleksinius Myco Defend bei Brain Tech papildus kapsulėmis. Brain Tech papildai, beje, ne grybų, bet davė didžiulį juntamą poveikį, tai tiesiog vienu kartu aprašysiu ir juos, nes noriu pagirti gerą daiktą – tikiu, pravers ir jums.

Visi mano pasirinkti grybų papildai miltelių pavidalu yra panašaus skonio – sunkiai apibūdinamo, bet… praktiškai jokio. Kartais gal kokioje Chaga jaučiasi salsvumas, Reishi – lengvas kartumas, bet taip nežymiai, kad juos visiškai nesudėtinga vartoti su gėrimu (kava / kakava / arbata / kokteilis ar pan.) ar maistu (aš kartais tiesiog įmaišydavau į salotas ar troškinio lėkštę).

Tekstūra šių papildų primena kepimo miltelius: itin smulkiai malti, net sakyčiau artimesni dulkėms nei milteliams. Jų visų rekomenduojama dienos dozė yra 500 mg ir iš pradžių maniau, kad bus čia reikalų suskaičiuoti, bet iš tiesų ne – kiekvienas pakelis grybų papildų turi ir kaušelį, kuris padeda tiksliai normuoti papildus ir juos vartoti patogiai.

Žemiau aprašysiu savo potyrius ir pastebėjimus po mėnesio su skirtingais grybų papildais, bet įžangai dar itin glaustai pateikiu informaciją, kuri ko gero reikalinga dar tik pradedantiems pažintį su grybų papildais – trumpai aprašau, kam skirti kiekvieni jų ir kokią vertę jie sukuria vartojant nuolat, ant kiekvieno pavadinimo pridedu po nuorodą, kur galima įsigyti.

APIE GRYBŲ EKSTRAKTŲ PAPILDUS

REISHI (tikrinių blizgučių) grybai
Skirti: ramiam kūnui ir protui, atsipalaidavimui, miegui

Daug kur rasite, kad Reishi grybai vadinami grybų karaliais dėl savo kūną ir protą subalansuojančių savybių. Skirtingose kultūrose vartojamas nuo senų senovės laikų gėrimas su Reishi grybais ramina prieš miegą natūraliai reguliuodamas hormoninę sistemą ir mažindamas kortizolio lygį. Vartojant Reishi nuolat turėtų būti mažiau juntamas nuovargis, gerėti miegas. Beskaitinėdama radau informacijos ir apie tai, kad Reishi kartais naudojami siekiant sureguliuoti aukštą spaudimą ar cholesterolį, bet, man atrodo, čia viskas vis tiek galų gale susiveda į hormonų balansavimą.

CHAGA (juodieji beržo) grybai
Skirti: nepalaužiamam imunitetui sukurti

Chaga grybai auga ant beržų ir šiauriečių kultūrose vadinami juoduoju auksu. Šie grybai yra kone didžiausias gamtoje randamas antioksidantų šaltinis ir padeda išlaikyti stiprų ir sveiką imunitetą – užkirsti kelią uždegimams (ir išsigydyti ilgalaikius, lėtinius), kai kur Chaga naudoja ir kaip papildomą priemonę vėžio gydymui.

CORDYCEPS (kininio kordicepso) grybai
Skirti: energijos lygiui ir organizmo atsistatymo procesams

Skirtingai nei galima būtų manyti, energijos prasme Cordyceps grybai yra ne stimuliantai, o adaptogenai – jie aktyvuoja patį kūną gaminti daugiau energijos ląstelėse, užkuria organizme savotišką energingą geros nuotaikos ir antistreso vakarėlį. Cordyceps padėdamas ląstelėms greičiau atsistatinėti veikia ir priešuždegimiškai.

Kaip ir minėjau, šalia grybų milteliais vartojau dar ir papildus piliulėmis:

MYCO DEFEND

Iš grybų šalia Reishi sudėtyje yra ir Shiitake, dar vadinamų grožio grybu. Shiitake padeda turėti sveiką ir skaisčią odą, stiprina kepenis, o aš apskritai juos priskiriu dar ir gyvybiškumo suteikiančiam supermaistui, kurį galima nusipirkti kone kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje. Šalia Reishi ir Shiitake grybų sudėtyje dar radau ir ciberžolės su acerola, tad tiesiog norėjau išbandyti – turėjo būti geras kompleksas mano imunitetui po savaitės su kažkokiu slogos-gerklės-kosulio virusu.

BRAIN TECH

Į šias kapsules sudėta viskas, ko reikia maksimaliam susikaupimui ir smegenų turbo efektyvumui – ženšenio ir Rhodiola rosea šaknų, azijinės centelės ir žaliosios arbatos lapų, bakopos ekstraktai, teaninas. Esu augalinių piliulių koncentracijai bandžiusi anksčiau, tad šiek tiek suprantu dozes ir nekantravau išbandyti šiuos papildus darbo dienomis.

Namuose iki šiol turėjome ženšenio tablečių (ačiū gyvenimo draugui), nuo kurių net fiziškai jausdavosi, kaip kaista galva į smegenis lengviau plūstant kraujui (nejuokauju 🤓), o čia dar įdomesnis kompleksas, galintis užtikrinti geras keturias/penkias valandas nenutrūkstamo kokybiško smegenų fokuso.

Kalbant apie abejus papildus piliulėmis – labai patiko natūrali, aiški, neperkrauta sudėtis, pagalbinės medžiagos, padedančios įsisavinti pagrindines, kad būtų garantuotas maksimalus poveikis iš visko, kas piliulėse telpa. Kitas momentas yra tas, kad piliulėmis, be jokios abejonės, papildus vartoti visada bus patogiau nei milteliais, nes juos galima paprasčiau nešiotis su savimi, dozuoti ir nereikia specialiai maišyti į jokius gėrimus ar maistą.

PAPILDŲ POVEIKIS MAN

O dabar įdomiausia dalis – tai ar jie veikia, ar aš pastebėjau pokyčius, ar vartosiu toliau.

Žinote, kas juokingiausia? Kad poveikis atsirado pirmosiomis eksperimento dienomis ir pastebėjau jį ne tik pati, bet ir mane supantys žmonės. Štai kolegos manęs per pirmą susirinkimą po grybų papildų vartojimo pradžios pradėjo klausinėti, kasgi mano gyvenime taip esmingai pasikeitė, kad veidas ir kūnas kone sproginėja energija. Gal naujas vyras gyvenime atsirado? Aš iškart pasakiau, kad grybus pradėjau vartoti, bet kaip ir viskas, ką atvirai pasakau apie savo gyvenimo būdą, tai buvo nurašyta pokštui 😁

Gerai, o jei rimtai, pastebėjau tokį visų aukščiau minėtų papildų poveikį SAU:

Tapau mažiau jautri šalčiui. Paprastai tariant, turėjau mažesnį poreikį nei įprastai apsimūturiuoti megztiniais ir šalikais atėjus vėsesniems orams. Gal jums pasirodys tai kaip smulkmena, bet močiutė mane nuo vaikystės vadindavo „šalčiamyriu“ – tik šiek tiek ne tropikai ir, žiūrėk, aš jau pūkinės antklodės reikalauju.

Geras fizinės energijos lygis. Žinote tą jausmą, kai varikliukas užsikūręs taip, kad nors pėstute iki viršutinio TV bokšto aukščio lipk? Tai va, fizinė energija buvo maloniai pakili – ne tiek, kad neturėjau, kur save padėti, bet tiesiog mažiau jaučiau nuovargį ar fizinį tingulį. O didesnis polėkis fiziniam aktyvumui natūraliai jį ir sukuria (ilgesni pasivaikščiojimai, laiptai vietoje lifto, ilgesnis kelias iki parduotuvės etc.) automatiškai pakelia ir emocinę būseną.

Stabiliai gera nuotaika. Čia svarbiausias momentas – stabiliai. Mažiau išsimušdavau iš geros nuotaikos nuo prastų naujienų. Mano gera nuotaika pakelia ūpą aplinkiniams, o tada dar labiau ūpas kyla ir man, tai čia win-win.

Nenorėjau šio suplakti su aukščiau esančiu punktu, nes prasta nuotaika ir atsparumas stresui nėra vienas ir tas pats, tad kita mano pastebėta nauda: pastebėjau mažesnį imlumą stresui. Darbe turiu kolegų, kurie reikia/nereikia mėgsta kurti stresinę aplinką. Aš ir taip stengiuosi sąmoningai lėtinti tempą ir nepasiduoti tam užduodamam tonui, bet tiesiog pastebėjau, kad vartodama grybų papildus tose situacijose būdavau dar lengvesne širdimi. Žinau, nes turėjau papildomą sunkinančią aplinkybę – didžiausią spaudimą patyriau likus kelioms dienoms iki atostogų, o lėtai reaguoti, bet greitai ir blaiviai rasti sprendimus pavyko puikiai nepaisant trigubo dienų užimtumo.

Fantastiškai išaugęs produktvyumas (darbingumas). Čia jau garantuoti galiu, kad suveikė papildai Brain Tech, kuriuos gerdavau pirmoje dienos pusėje ir darbus pastebimai nuveikdavau dvigubu greičiu. Pati net nepastebėdavau, kad taip stipriai užsikurdavo smegenys, kad nereikėdavo jokių pertraukėlių, nejausdavau dėmesio trukdžių, nenukrypdavo mintys. Tiesiog pastebimai daug geresnė koncentracija ir kas man labiausiai patiko – nereikėjo poveikio laukti ilgai (vartoti papildą savaitę, dvi ar pan.), o iškart išgėrus papildų piliulę jau gali būti savo turbo versija.

Ar vartosiu čia aprašytus papildus toliau? Taip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis